SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Syri i vjehrrës
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
10017
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

300 gr biskota
200 gr fiq i thatë
100 gr gjysma thelpinj arrash
250 gr gjalpë
50 gr çokollatë për gatim
300 gr sheqer
16 lugë ujë

Pergatitja:

Fiqve ua heqim bishtat dhe sipër tyre hedhim ujë të valuar, për t'u zbutur. I thërrmojmë biskotat me petës dhe i vëmë në enë të madhe e të thellë. Në tenxhere në zjarr e hedhim ujin dhe sheqerin. Pasi zien sheqeri, në tenxhere e shtojmë gjalpin. Përmbajtjen nga tenxherja e shtojmë në enën e thellë. Çokollatën e thyejmë dhe e shtojmë në enë. Përziejmë që çokollata të shkrihet më shpejt.
E hapim fikun e parë. Në brendi të fiqve vëmë nga dy gjysma thelpinj arrash. Me dorë marrim nga brumi nga ena e thellë. E shtypim brumin me duar dhe në mes të brumit e vëmë fikun. Me duar bëjmë një top. Topat i kalojmë në kokos dhe i rendisim në pjatë. Pasi shtrëngohen çdo top e presim përgjysmë.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »