SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Sfera romake te prodhuara nga bronzi , shigjeta romake dhe nje relikt shum e bukur e prodhuar nga argjendi.
Çmimi :
€150.00
Kategoria :
Postuar :
20 Tetor '15
ID e produktit :
100789
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Prejardhja : Romë
Koha :Periudha Romake .

Sfera romake te prodhuara nga bronzi , shigjeta romake me nje relikt shum te bukur te prodhuar nga argjendi. Gjetjet antike jane origjinale , madhesia e tyre eshte nga 5 deri 10 cm.

Vazoja antike nga Vjena

Materiali :Zink-Kallaj , ne fund të saj ështe gdhendur numri 6 dhe ka nje vulë.. Madhesia 10-20 cm.

Monedha shum te vjetra te pa pastruara me prejardhje nga shekulli 3-të te gjetura ne Nish -Serbi.
Monedhat jan teper te vjetra dhe duhet pastruar me metoda me profesionale. Gjithashtu edhe disa maje te shigjetave shum te vjetra romake gjithashtu te papastruara.
Informata rreth publikuesit
Lum
Nukuno, Chuuk, Micronesia
00381637021391
Nukuno, Chuuk, Micronesia [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »