SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
APIKOMPLEKS MJALTA
Çmimi :
€7.00
Kategoria :
Postuar :
23 Korrik '14
ID e produktit :
10412
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
APIKOMPLEKS MJALTA është një përzierje e veqant e produkteve të bletës duke përfshirë këtu edhe polenin që rekomandohet për të gjithë që preferojnë sportet dhe që dëshirojn të avansohen më tutje për te arritur nivelet më të larta

Kërkimet e fundit klinike nga Laboratori i kërkimeve dhe studimeve te Memfisit janë fokusuar më shumë ne përdorimin e mjaltit nga atletët. Kërkimet e para kan qenë me 71 subjekte dhe kan dëshmuar efektin e madh te mjaltit në stablizimin e sheqernave, djegjen e yndyrnave, uljen e kolesterolit në gjak, krahasuar me suplementet e tjera si Placebo dhe karbohidratet e tjera në trajtë xheli. Kërkimet e bëra nga Dr.Kreider kan vërtetuar se mjalti në kombinim me proteina ( në këtë rast polenin) ndihmojnë në rigjenerimin muskulor pas stërvitjeve të vështira, qëndrueshmëri të lartë gjatë ushtrimeve dhe rritjen e vigjilences dhe fokusimit. Pra për fund ata që preferojnë produktet natyrale duhet ta mirpresin konsumin e mjaltit si alternativ e suplementeve sportive.
Informata rreth publikuesit
Gruda Company
Prishtinë
045 561 571
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »