SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Fidane paulownia
Çmimi :
Marrëveshje
Kategoria :
Postuar :
8 Mars '16
ID e produktit :
116465
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Fidanishtja Bekoni Gjilan ofron fidane të shëndosha dhe hibride qe janë të garantuara dhe provuara që i përshtaten kushteve tona klimatike. Përballojnë temperatura nga –27C deri +50C. Fidanet tona garantojmë që për një sezon arrijnë mbi 3 m lartësi. Paullownia lulezon nje here ne vit, lulen e mbane 6 - 8 jave. Lulja ka disa nuanca te ngjyrave vjollce ose e bardhe. Per shkak te kesaj vecorie mbillet ne parqe dhe oborre te shtepive si dru dekorues. Pasi ka vetin te krijoje shtat te larte dhe ka gjethe gjigande, mbillet buze ballkoneve te shtepive sepse bene hije te dendur dhe prodhon fitoncide te dobishme per shendetin e njeriut.Nje Paulownia e rritur krijon oksigjen per 1500 persona per 24 orë. Prodhon sasi te madhe te nektarit te cilin bletet e kullosin pa veshtiresi ku prej tij prodhojne mjalte cilesor. Per nje bime te rritur llogaritet se jep mbi 50 kg mjalte. Tel 044 742 747
Informata rreth publikuesit
Elbasan
Gjilan
Gjilan [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »