SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
fidane Goiberry
Çmimi :
Marrëveshje
Kategoria :
Postuar :
8 Mars '16
ID e produktit :
116466
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Fidanishtja (bekoni) Gjilan ofron ....(Gojiberry), kokrra të kuqe ose (wolfberry) kokrra ujku është fryt i Lycium barbarum..Këto specie të prodhuar në të ndritshme portokalli-i kuq, ellipsoid kokrra të kuqe 1-2 cm në diametër. Numri i farave në çdo kokrra të kuqe ndryshon bazuar gjerësisht në kultivimin dhe madhësia e frutave, i cili përmban 10-60 vogël fara të verdhë që janë të ngjeshur me një embrion lakuar. Manaferrat bëhen prej korrikut deri në tetor në hemisferën veriore.. mirpo varet edhe prej kushtev atmosferike ne te gjitha teritoret.. mund të perdoret si qaj mirpo edhe mun te hahet .. manaferrat Goji janë të pasura dhe ushqyese.Disa studime duke përdorur lëng goji kokrra të kuqe duke gjetura përfitimet e mundshme që përfshinin një ndjenjë të mirëqenies dhe qetësi, performancë më të mirë atletike dhe cilësia e gjumit, dhe humbje peshe. tel 044 742 747
Informata rreth publikuesit
Elbasan
Gjilan
Gjilan [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »