SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Princess Krofne
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1176
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit per brumin e Princes krofneve.
1 dcl uje
1/4 margarine
Gjysem gote te ujit miell
2 ve
Pergatitja: Uji dhe margarina qiten te vlohen.Pas vluarjes, largohen nga zjarri dhe i shtohet mielli dhe tretet mire duke u perzier. Pasi te ftohet masa, i qiten dy ve nje nga nje. Ne nje tepsi katrore e shtron letren per pjekje dhe me nje luge qiten ne forme topthash dhe piqen ne 200 grade.

Perberesite per kremin:
1/2 liter qumesht
8 luge sheqer
1 puding vanile
4 te kuqe te vese
2 luge miell

Pergatitja: Vlohet qumeshti me sheqer, dhe pastaj i shtohet pudingu i vaniles. Ne anen tjeter ne nje ene, e vendose pudingun e vaniles, dy luge miell dhe 4 te kuqe te vese. Kjo mase perzihet mire dhe shtohet ne qumeshtin i cili posa ka vluar eshte larguar nga zjarri, por te gjitha keto qiten ne qumeshte, perziehen mire dhe zihen ne zjarre te ulet deri sa te trashet masa. Masa e fituar lihet te ftohet mire ne frigorifer. Topthat e pjekur ndahen pergjysem dhe mbushen me kremin e ftohur. Sheqerosen me sheqer pluhur te perzier me vanille sheqer.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »