SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Ftese per Oferte
Kategoria :
Postuar :
8 Prill '16
ID e produktit :
120020
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Numri i prokurimit: 03TOKA08/04/16

Organizata Kosovare për Talent dhe Arsim – TOKA i fton të gjitha kompanitë e interesuara që të dorëzojnë ofertat e tyre për:
Instalim të rrjetit dhe sistemit të serverit, për 7 Laptopë dhe Projektor

Specifikat:
Serveri i të dhënave (File Server) duhet të këtë:
• Minimum një gigabit adapter të rrjetit
• Hapsirë të diskut të konfigurimit 10 terabyte – rekomandohet RAID 1 ose RAID 5
• Memorie 8GB
• Sistem operativ 64-bit
• 3,1 GHz processor QUAD CORE
• Paisje të të dhënave / monitor
• Sistem të ftohjes
• Ruajtja rezervë e të dhënave të serverit
• UPS – furnizim me energji elektrike
• Firewallit të internet
• Ndryshohet bazuar në numrin final të rrjetit të përdoruesve
• Të këtë garancion së paku 2 vjet.

Specifikat për laptopë:
• Intel Core 2 Duo ose AMD Phenom II 64-Bit
• 8 GB RAM
• 250 GB hapësirë disku minimum 7200 RPM
• Paisje të të dhënave & monitor 17,3 me ekran minimum 1280×900
• Të këtë programin e Adoble Premiere Pro
• Adoble Premiere CS6 me adaptera grafik të certifikuar
• Kartela të zërit me opsione të hyrjes dhe përpunimit (input dhe output)
• Microsoft Windows 7, 64- bit të sistemit operativ
• Porti i përpunimit grafik (VGA, HDMI or DVI) me lidhje të veçantë për projektor
• Të lëxojë kartelat memoruese – kartelat që përdoren për radio, video apo produksion të fotografive.
• Të kenë garancion së paku 2 vite.
Specifikat për projektor:

• Të ketë pëlhurë mobile me dimensone 240×150 cm
• Brightness of 2800 ANSI Lumens
• 1280 x 800 (WXGA) Native Resolution
• Short 0.46:1 Throw Ratio
• HDMI, VGA, and Analog Inputs
• Second VGA Port for Input or Output
• VGA Input Adaptable to Component/S-Video
• USB Port for PC-Less Presentations
• Supports USB Connection to Computer
• Built-In 10W Mono Speaker
• RS-232 and Ethernet Controllable

Kërkohet nga kompania e caktuar që ta bëjë mirëmbajtjen për 2 vite.

Kërkesat për ofertat financiare:
• Të gjitha ofertat duhet të dorëzohen në Euro, duke përfshirë TVSH-në
• Në rast se çmimet dorëzohen pa e specifikuar TVSH-në, TOKA do të konsiderojë se çmimet përfshijnë TVSH-në.
Kushtet dhe rregullat e ofertimit:
• Kopje të certifikatës se regjistrimit të biznesit
• Kopje të certifikatës se numrit fiskal
• Kopje të certifikatës se TVSH-së.

Afati i fundit për dorëzimin e ofertave është deri më 19/04/2016 në email adresen: info@toka-ks.org

Hapja e ofertave do të bëhet më 20/04/2016, ndërsa vendimi final do të bëhet brenda 10 ditëve të punës.
Informata rreth publikuesit
Kaltrina
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »