SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Kakao embelsire
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1201
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:
8 ve
24 luge sheqer (te gjelles)
24 luge qumesht (te gjelles)
24 luge vaj (te gjellesh)
2 peciva
2 paqeta kokos
arra te grimcuara sipas deshires
1 paqet rrush te terur
3 luge kakao
24 luge miell(te gjelles)

Pergatitja:
Tunden vete me sheqer. Pas trashjes se kesaj mase, shtohen gjithe perberesite tjere dhe futet ne furre 200 grade per tu pjekur. Masa e pjekur lihet te ftohet dhe pastaj i behet sherbeti i pergatitur ne kete menyre:
1 deci uje
2 deci qumeshte
500 grame sheqer
Te gjithash keto qiten te vlohen. Pas vluarjes e derdhim sherbetin ne embelsiren e pjekur dhe te ftohur. Lyhet me dy shllaga: te bardhe ose te vaniles.

Ju befte mire
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »