SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Shiten 20 vellimet e Ismail Kadarese
Çmimi :
€220.00
Kategoria :
Postuar :
1 Maj '16
ID e produktit :
122305
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Shiten 20 Vellimet e Veprave te Ismail Kadarese. Librat jane ne gjendje te ruajtur, pothuajse te paperdorura.

Shiten per shkak te shpernguljes dhe nuk mund t'i marre me vete.

Veprat jane si me poshte :

Vëllimi I: “Qyteti pa reklama”, “Ditë kafenesh”, “Përbindëshi”

Vëllimi II: “Gjenerali i ushtrisë së vdekur”, “Njëmbëdhjetë tregime”

Vëllimi III: “Rrethimi”

Vëllimi IV: “Kronikë në gur”, “Lëkura e daulles”

Vëllimi V: “Dimri i vetmisë së madhe”

Vëllimi VI: “Koncert në fund të stinës”

Vëllimi VII: “Poezi dhe poema”

Vëllimi VIII: “Muzgu i perëndive të stepës”, “Kamarja e turpit”, “Komisioni i festës”

Vëllimi IX: “Nëntori i një kryeqyteti”, “Tregime dhe novela”

Vëllimi X: “Ura me tri harqe”, “Kush e solli Doruntinën”, “Breznitë e Hankonatëve”

Vëllimi XI: “Prilli i thyer”, “Pallati i ëndrrave”

Vëllimi XII: “Dosja H”, “Krushqit janë të ngrirë”, “Qorrfermani”, “Viti i mbrapshtë”

Vëllimi XIII: “Hija”, “Nata me hënë”, “Vajza e Agamemnonit”, “Pasardhësi”

Vëllimi XIV: “Piramida”, “Rrëfim trikohësh”, “Shtatë novela”

Vëllimi XV: “Spiritus”, “Lule të ftohta të marsit”, “Tri këngë zie për Kosovën”

Vëllimi XVI: “Shkaba”, “Çështje të marrëzisë”, “Aktori”, “Stinë e mërzitshme në Olymp”

Vëllimi XVII: “Aksidenti”, “Darka e gabuar”, “E penguara”

Vëllimi XVIII: “Ftesë në studio”, “Eskili, ky humbës i madh”, “Dantja i pashmangshëm”, “Hamleti, princi i vështirë”, “Don Kishoti në Ballkan”

Vëllimi XIX: “Legjenda e legjendave”, “Ardhja e Migjenit në letërsinë shqipe”, “Kushëriri i ëngjëjve”, “Arti si mëkat”, “Ra ky mort dhe u pamë”, “Dialog me Alain Bosquet”

Vëllimi XX: “Nga një dhjetor në tjetrin”, “Pesha e kryqit”, “Bisedë në “Hylli i dritës”, “E vërteta që del nga qilarët”, “Identiteti evropian i shqiptarëve”, “Sorkadhet e trembura”.
Informata rreth publikuesit
Bruna
Prishtinë
045474763
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »