SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Canon XL2
Çmimi :
Marrëveshje
Kategoria :
Postuar :
10 Maj '16
ID e produktit :
123138
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Canon XL2
CIlësi transmetimi me kontroll krijues të plotë

Me skanimin progresiv CCD 3x 1/3” 800k dhe kontrollin e plotë manual mbi të gjitha cilësimet e imazhit, XL2 përfaqëson MiniDV-në e vetëm në botë me cilësi fleksible dhe tranmetimi.

Përfitime

CCD 3x 1/3” 800.000 piksel
normë kuadresh 50i & 25p
Kontroll imazhi manual i plotë
Cilësi Pro 16:9
Sistem lentesh XL i ndërrueshëm
Lente zmadhimi 20x
Stabilizator optik i imazhit
Audio 4 kanalësh, hyrje XLR, dalje BNC
Kod kohor SMPTE
IEEE1394 lidhje PC

Karakteristikat e detajuar

Zgjedhje profesionale
Me skanimin progresiv CCD 3x 1/3” 800k, cilësia e transmetimit XL2 është produkti më i shitur i serisë së Canon, duke e vendosur standardin në video digjitale profesionale të gjithanëshme dhe me peshë të lehtë. Duke revolucionuar kategorinë e tij, XL2 siguron kontroll të plotë manual mbi një mori variablesh, duke lejuar të gjitha rregullimet fine të nevojshme për të kënaqur edhe rregjistruesin e filmave më profesionist dhe me kërkesat më të shumta.

Të dyja formatet 16:9 (960 x 576 piksela efektiv) dhe 4:3 (720 x 576 piksela efektiv) mbështeten. Një LSI përpunimi sinjali e gjeneratës së 3-të jep raport të jashtëzakonshëm performance Sinjali/Zhurme, me ndjeshmëri të lartë dhe njollosje të ulët.

Ndjenjë kinemaje

Ndërtima, toni dhe shprehja si në Film tani janë rutinë, me regjistrim 25p dhe një regjim special Pamje Kinemaje. Kontrollet e lakimit Gamma përfshijnë rregullimet e pjerrësisë për të zbutur shkurtimet e bardha dhe kontrollet e të zezës të prodhojnë ose të shuajnë detajin në zonat me ndriçim të ulët. Matrica e ngjyrave është e zgjedhëshme nga Video dhe Kinema, ndërsa Detaji V lejon rezolucion flkesibël në drejtimin vertikal. Detaji i veshjes lejon kontroll mbi fazën dhe kromatikën për tone veshje më të buta dhe më të ngrohta. Kontrolli manual sigurohet nëpërmjet RGB Master, nivelit të Cilësimit, Bazamentit Master, Përforcimit, Coring, Mprehtësia, Reduktimi i Zhurmave, Përforcimi i Ngjyrave dhe Ngjyrimi.
Informata rreth publikuesit
Drilon
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »