SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Makine per Akullore e RE
Çmimi :
Marrëveshje
Kategoria :
Postuar :
9 Korrik '16
ID e produktit :
125797
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Makinë për akullore dhe frozen jogurt ( e re )

Fuqia maksimale: 2.0 kw (1.7 kw për prodhimin akull dhe 0.3kw për ftohje në enë)

Makina ka pompën e ajrit,dhe ftohje në cilinder.

Me tre valvula apo leva me dy shije dhe një mikes (e perzier ose e kombinume)

Makina është e kontrolluar nga një mikrokoordinator.

Ka 2 kompresorë të markave nga Italia: Aspera

Operimi dhe kontrolla e makinës nga tabela digjitale

Ekrani digjital tregon:

Ngurtësia e akullores ,pastrimi, temperatura e akullores ne enë etj,

2 enë frigorifer rreth (2 x 7L) dhe ftohje ne cilinder.

Të dhëna teknike:

R404A ( jo-toksike)

Sistemi i valvulave Danfoss ( prodhues i njohur Danez per prodhimin e valvulave )

Rrymë monofazë; 220V / 50Hz

Fuqia maksimale : 2,0 Kë (ice: 1.7 kë ftohjes Beck: 0.3kë)

Prodhimi: max. 18-25 litra / hr.

Dimensionet : 1480 x 540 x 770mm

Pesha neto: 145 Kg

Pjesë shtesë:

mbajtës i korrnetave, ombrellë, tryezë

Pasi që kjo makine ka 2 kompresora dhe ka një program nate për ftohjen e vazhdueshëm të enes dhe cilindrit te ngrirjes. Kjo është e rëndësishme për të vazhduar shitjen e akulllores ne ditën tjetër pa pasur nevojë per te pastruar makinen, shumë makina nuk ofrojnë këtë opsion.

Shume makina tjera kanë vetëm një ftohje . Kjo do të thotë se akullorja diten tjeter nuk është në gjendje të ngrënshme.

Përveç kësaj, kjo makinë ka një kontroll të nivelit automatike me paralajmërim , audio kur mungon akullorja ( qumshti ) ne enë , gjë qe ndikon ne ruajtjen e cilindrave ftohes.

Pjesë rezerve posedojm cdo here

Makina eshte shume e lehte per perdorim dhe mirembajtje

Makina është importim Gjerman, për të cilen japim garancion një vit.

Përfaqesues i kompanisë për Kosovë Z.ZoguKetu ne linkun e meposhtem mund ta shikoni shitjen ne BE.

gastronomiazogu.se/produkt/mjukglassmaskin-2kw/ 
Informata rreth publikuesit
Zeqir
Prishtinë
044181856
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »