SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
VITACTIVE I firmës Z–Konzept
Çmimi :
€11.00
Kategoria :
Postuar :
19 Tetor
ID e produktit :
127406
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
VITACTIVE I firmës Z–Konzept është një suplement me vitamina dhe minerale në formë pudëre që shërbehet si pije freskuese dhe me vlera minerale dhe vitaminash. Ka një shije të mir dhe freskuese.
Vitaminat janë të rëndësishme sepse ato kryejnë funksione të ndryshme në trup, për të mbështetur funksionet normale fiziologjike, të tilla si funksionin e sistemit imunitar (vitamina C), mbrojtja e qelizave nga stresi oksidativ (vitamina E), metabolizmin e energjisë (vitamina B6 dhe B12), mire funksionimi i zemrës (thiamine), funksionimi i sistemit nervor (riboflavin) dhe të performancës mendore (acid pantothenic), mirëmbajtja e shikimit (riboflavin), funksioni psikologjike (niacin), hematopoiesis ose trajnim qelizat e gjakut (folate), metabolizmin e makronutrie (biotin), mirëmbajtjen e lëkurës (niacin) dhe flokët (biotin). Mineralet kanë funksione të ndryshme fiziologjike në organizëm, në kalcium veçantë është e nevojshme për mirëmbajtjen normale te kockave dhe dhëmbëve, magnezi mbështet funksionin normal të muskujve dhe kontribuon në bilancin e elektroliteve , ndërsa fosfori mbështet funksionin normal të membranave qelizore .
METODA "PËR PËRDORIM: Shtoni 1 lugë (20 gr) në 500 ml ujë dhe të merret një herë në ditë, para, gjatë ose pas ushtrimit apo pije gjatë gjithë ditës.
PESHA : 500 gr.
Permbaitja:
Vitamin C 80mg (100%*)
Niacina 16mg (100%*)
Vitamin E 12mg (100%*)
Acid pantotenik 6mg (100%*)
Vitamin B6 1,4mg (100%*)
Vitamin B2 1,4mg (100%*),
Vitamin B1 1,1mg (100%*)
Acid folik 200µg (100%*)
Biotin 50µg (100%*)
Vitamin B12 2,5µg (100%*)
Kalcium 128mg (16%*)
Fosfor 129mg (18%*)
Magnez 58mg (15%*)
Informata rreth publikuesit
American Fitnessal
Prishtinë
+355676000272
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »