SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Adaptor per hardware intern 2,5" dhe 3,5" IDE/S-ATA
Çmimi :
€32.00
Kategoria :
Postuar :
4 Tetor
ID e produktit :
12813
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Adaptor per hardware intern 2,5" dhe 3,5" IDE/S-ATA
Me kete pasije mund te lidhni hardiskun e PC´s direkt permes kabllit USB ne PC. Perdoret per SATA harddisk 2,5 dhe 3,5"., si dhe IDE e ATA hardisk. Kabllat dhe adaptori jane te bashkangjituna. I pershtatshem atehere kur informacionet e nje harddisk i kompjuterit duhet te ruhen apo te pertrihen.
Kodi i artikullit: 5412810111749

Me poshte gjeni pershkrimin per kete artikull ne gjuhen angleze:
The SATA & IDE to USB 2.0 adapter is the perfect device to easily turn any 2.4” or 3.5” hard disk or optical drive into a convenient external drive. Simply connect your SATA or IDE device to the adapter and plug it into any available USB port (max. 480 Mbps) of your computer. It has never been easier to transfer or back up files from your computer to your external device and vice versa. Not only is the SATA & IDE to USB 2.0 adapter compatible with SATA and IDE hard disks, it also does the trick for SATA CD-ROM, CD-RW, DVD-RW and Blu-ray player and recorders.
• Supports hard disk sizes up to 2TB.
• With AC adapter.

Properties:
• High-speed USB 2.0 (480 Mbit / s)
• Plug and play without installing a driver
• WIN98SE (additionally attached USB drivers)
• Supports 3.5 "and 2.5" IDE and SATA hard disk
• Supports Ultra ATA / 133 and compatible with UDMA5
• Supports Serial ATA 1.0 spec. and is compatible with Ulra
• ATA / 133 with transmission speed of 150 Mbit / s
• USB 2.0 port supports Windows 2000 / ME / XP / Vista / 7 and Mac

Package contents:
• S-ATA Data Cable
• USB2.0 connector unit
• IDE to SATA power adapter cable
• Cable from USB2.0 to 5-pin mini connector
• Hard Drive Power Adapter Cable
• AC Power Adapter
Informata rreth publikuesit
Blej24.COM
Prishtinë
044 112 311
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »