SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torta Kida
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1616
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:
250 gr miell
250 gr arre
250 gr kokos
4 veze,
250 gr qumesht panda.

Pergatitja:
I perziejme te gjitha perberesit dhe e vendosim ne nje tepsi per Plumcake. Ka forme Disi te gjate 10cm me 25cm. Marrim nje tepsi te madhe furre dhe e mbushim pergjysem me uje. Siper vendosim tepsine e tortes dhe e pjekim ne furre 170°, derisa ne siperface te marre ngjyre te kafte. E nxjerrim torten dhe e leme te ftohet pastaj ashtu sic eshte e fusim ne frigorifer per dy ore.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »