SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte nga fiqet
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1671
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Per te bere koren nevojiten:
* 100 g fiq te thare
* 100 g rrush te thare
* 100 g çokollate te grire ne rende
* 100 g arra te grira
* nje luge miell
* 10 te bardhe te vezeve
* 150 g sheqer
* 200 arra te bluara

Per te bere fileten:
* 10 te verdhet e vezeve
* 300 g sheqer
* 100 g çokollate te shkrire
* 1 margarine
* 2 qeska sheqer vanilje

Pergatitja:
Perzieni fiqte e grire imet, rrushin e thare, çokollaten e grire ne rende, arrat e grira dhe nje luge miell. Tundni ne nje ene 10 te verdhet e vezeve, shtoni sheqer, luge pas luge.

Ne te verdhet e vezeve me kujdes perzieni arrat e bluara dhe perberjen e fikut, pastaj piqni ne tepsi te lyer ne furre te ngrohur. Koren e pjekur ftoheni dhe ndajeni ne dy pjese te njejta.

Për filetën, në avull zieni të verdhët e vezëve dhe sheqerin. Shtoni çokollatën e shkrirë, hiqeni nga zjarri dhe ftoheni.

Margarinen tundeni deri sa t’i ngjaje shkumes me sheqerin e vaniljes dhe bashkojini me kremin e ftohur.

Ndajeni torten ne fileta dhe zbukurojeni sipas deshires.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »