SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Makarona ne furre
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1673
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-250 gr makarona pena,ose kermill
-200 gr dhjathe guda,ose kackavall
-250 gr sallam (zhampon,proshute,pancete etj)
-1 kuti qumesht i konservuar light(397 gr)
gjalp
kripe

Pergatitja:

Ziejme makaronat ne uje me kripe. I shtrojme ne nje tave te lyer me vaj, bashke me djathin e sallamin ne copa. Hedhim qumeshtin e perziejme. Hedhim copa gjalpi siper dhe e fusim taven ne furre. Kur te marrin ngjyre pak te kuqe sipe, atehere jane gati.


Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »