SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Fanxholla te mbushura me arra dhe portokalle
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1674
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-500 gr miell i ashper per buke
-3/4 f. caji sheqer
-1 zarf maja pluhur (9 gr)
-1 f. caji qumesht i vaket
-220 gr gjalp (mergarine) ne temperature e ambjenti
-2 veze te rrahura, ne temperature e ambjenti
-1 maje thike kripe
lekura e 1 portokalli


Per mbushjen:
-1 f. caji sheqer
-1 gote uje
-3/4 f. caji rrush i thate (stafidhe)
-400 gr arra te bluara
lekura e 1 portokalli
Mbushja: Zjejme sheqerin dhe ujin per shurup per 10 min ne zjarr te mesem.Hedhim arrat, stafidhet dhe lekuren e portokallit. Perzjejme dhe e leme te ftohet.


Per buken:
Hedhim miellin ne nje tas dhe shtojme gjalpin ne copa dhe lekurat e portokallit. Perziejme masen qe te behet si therime e shtojme majane, qumeshtin sheqerin, vezet e rrahura dhe perzjejme me luge ose me dore. Shtojme dhe kripen dhe brumosim brumin ,duke i dhene brumit formen e nje topi. E veme ne nje siperfaqe me miell dhe e punojme dhr pak. Brumi duhet te jete i shkrifet e te mos ngjitet ne duar. E veme ne nje tas te vajosur per nje ore e 30 min, te mbuluar. Duhet te fryhet dyfish vellimi i tij. Pas kesaj e veme ne tavoline e ndajme ne dy pjese. Secilen pjese e hapim ne pete te trashe dhe ndajme edhe mbushjen ne 2 pjese. Hapim ne cdo pete mbushjen duke lene bosh 2,5 cm rreth e rrotull petes. E mbeshtjellim cdo pete rolo dhe i veme ne nje tave te vajosur me ngjitjen e rolose nga poshte. I leme te fryhen dhe 1 ore, i lyejme siper me pak veze ose qumesht e i pjekim ne 180 grade 45-50 min,sa te marrin ngjyre te kuqe.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »