SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embelsire me spinaq
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1675
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit

- 400 g patate te ziera e te ftohura
- 75 g miell
- arre muskate e fresket
- vaj per kallep

Per mbushje:

-350 g spinaq
-2 thelpinj hudhre
- 1 luge gjalpe
- 2 dl ajke e embel
- 200 g djathe gorgonzole
- 2 ve
- 2 luge fara luledielli
- kripe, piper i zi

Pergatitja:

Qerohen patatet e ziera e te ftohura dhe ndrydhen si per pure, shtohen mielli, arra muskate, kripa e piperi. Zihet nje brume dhe shtrihet ne forme rrethi, qitet ne kallep te rrumbullaket me perimeter prej 26 cm. Per mbushje: pastrohet spinaqi. Vihet ne zjarr uji i kripur dhe, kur te vloje, qitet ne te spinaqi. Vlohet shkurt, sa per t'u zbutur. Hudhra qerohet dhe pritet. Spinaqi kullohet dhe, kur te ftohet pak, gri het trash dhe shtrydhet mes shuplakave te duarve, ne menyre qe te mbetet sa me pak lageshti. Nxehet gjalpi, qiten ne te spinaqi e hudhra, perzihen per 2 minuta, ne menyre qe te avullohet lageshtira. Nderkohe, me ane te pirunit,.ndrydhet djathi, ngrohet bashke me ajke te embel, perzihet mire, qe te shkrihet plotesisht. Kur te ftohet pak, shtohen vezet e rrahura.


Kripet dhe piperoset, kesaj mase i shtohet spinaqi. Provohet shija dhe sipas nevojes i shtohet kripe e piper. Kjo mase qitet mbi brumin e patateve. Rrafshohet mire siperfaqja, siper u qiten farat e qeruara te lulediellit, shtypen nga pak siper. Kallepi futet ne furre te nxehur ne 200 grade C, piqet per 20 minuta. Pastaj 'embëlsira' mbulohet me leter te yndyrshme, ne menyre qe siperfaqja te mos erresohet teper dhe pjekja vazhdon edhe per 25 minuta. Pritet dhe sherbehet menjehere.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »