SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Supe e ftohte me domate
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1676
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-1 kg domate,
-1 kungulleshkë,
-1 hudhër,
-4 lugë jogurt,
majdanoz,
kripë,
piper i zi


Pergatitja:

Domatet e kuqe pastrohen, pervelohen qe te qerohen sa me lehte prehen dhe u hiqen farat, po ashtu edhe kungulleshka pastrohet, qerohet dhe pritet ne copa, si edhe hudhra (qerohen thelpinjte dhe priten ne copa). Te gjitha keto perzihen ne miksator derisa masa te behet e lengshme. U hidhet kripa dhe piperi dhe ena e mbuluar futet ne frigorifer per tu ftohur. Para se ta servoni shtohet jogurti dhe majdanozi i prere ime dhe perzihen mire. Kesaj supe te ftohte (qe nuk zihet) mund ti shtoni edhe qepe te grira shume imet dhe tranguj te prere ne katrore te vegjel.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »