SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Rolate me banane
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1754
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:
-2 banane,
-1 puding,
-1 Çokollate te zeze arra,
-6 veze,
-8 luge sheqer, uje,
-6 luge miell kokosi,
-½ qeses pluhur per pjekje, qumesht, margarine.

Pergatitja:

Per pete: vezet te rrihen mire, me pas gradualisht shtoni sheqerin. Shtoni miell, ujin, miellin e kokosit, pluhurin per pjekje, te gjitha i perzieni mire. Shtoni masen ne tepsi dhe per 20 minuta e piqni ne 180 grade. Me pas petes i jepni formes e rolates. E lini te ftohet derisa te krijoni mbushjen.

Mbushja:

Zieni 2 pudinge ne qumesht, shtoni margarinen dhe perzieni. Ne mase shtoni pak miell kokosi dhe i perzieni. Bananet i sperkatni me leng limoni dhe i radhisni. Rolaten e lyeni me krem puding dhe shtoni arrat.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »