SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torta L’infarto al cioccola
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1755
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-300 gr biskota digestive.
-1 veze,
-50gr gjalpe,
-350gr nutella ,
-150gr cokollate te zeze ose fondente.

Pergatitja:

Grihen biskotat ne mikser dhe perzihen me vezen dhe gjalpin.shkrihet cokollata ne furre me mikrovale dhe perzihet me nutellen.

Brumin e biskotave e shtrijme ne nje tepsi me hole 20 cm.dhe i hedhim siper nutellen e perzier me cokollate. E leme ne frigorifer per nje ore.

Nderkohe shkrijme 50gr sheqer pluhur me 10gr gjalpe dhe kanelle nqse ju pelqen shija e kanelles.

Nxjerrim torten nga frigo dhe i hedhim siper si pika uji sheqerin e shkrire.

Ju befte mire
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »