SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Llazanje me kunulleshka
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1756
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-500 gr pete llazanje (1 pako),
-1 kg kungulleshka,
-1/2 kg mocarela,
-250-300 gr proshute,
djathe te grire te tipit parmexhan,
kripe, vaj,
beshamele.

Pergatitja:

Pergatisim 1/2 lt qumesht beshamele, sipas recetes ne albumin Salcat e Konservat.
Nderkohe, presim kungulleshkat me feta holla e i kalojme ne nje tigan te lyer me vaj, per pak minuta nga te dy anet. E rregullojme me kripe.
Ne nje tave, mbulojme fundin me beshamelle dhe vendosim shtresen e petave llazanje. Mbi to veme 1 shtrese kungulleshka, proshute e mocarela. E mbulojme me beshamele. Veprojme keshtu per 4 shtresa llazanje e jo me teper. Perfundojme duke mbuluar siperfaqen me beshamele dhe duke e pluhurosur me djathin e grire qe te krijoje kore gjate pjekjes.
Sipas deshires, ne exchange qe te perdorim mocarelen dhe proshuten fete, mund t’i veme me copeza, duke krijuar nje llazanje akoma dhe me te lehte qe i pershtatet menuve te festave.
E fusim taven ne furre, ne 180° per rreth gjysem ore, sa te krijoje koret siper.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »