SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Shkopinje me djath
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1776
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-400 gr miell
-2 ve
-2 luge te vogla krip
-150 gr djath te forte
-200 gr margarin te prere ne copa te vogla
-1 pluhur per pjekurina

Per lyerje:
1 ve dhe 50 gr djath i forte

Pergatitja:
Te gjithe perberesit perzihen ne nje ene dhe ne fund qitet edhe margarini i coptuar,perzihen te gjitha me dore. Shtrihet brumi me tehollues ne trashesi deri 3mm, lyhet me ve dhe i qitet edhe 50 gr djath te forte te grire ne rende. Mandej prehet ne forme te shkopinjeve dhe renditen ne tepsi te lyer me yndyre. Piqen ne temperature 180*C.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »