SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Sallam prej cokollate
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1787
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Sallami prej cokollate eshte nje embelsire e thjeshte ne pregatitje dhe e pelqyer sidomos nga femijet, por jo vetem. Mund ta realizoni me rastin e ndonje feste apo cdo here qe keni pak kohe te lire, per ta shijuar me pas ne cdo moment te dites.

Perberesit:

Per 2 sallame prej cokollate (8 persona):
-200gr cokollate te zeze
-300gr biskota te thata (tipi Petit Beurre)
-150gr gjalp ne temperature ambjenti (i cilesise me te mire)
-100gr sheqer
-2 veze
-1 filxhan kafe ekspres

Pergatitja:

Fillimisht, shkrijme ne banjomari ose ne zjarr shume te ulet cokollaten e zeze derisa te perftojme nje krem pa kokerriza dhe e leme te ftohet ne temperature ambjenti.

Therrojme biskotat me duar ne copa jo shume te vogla dhe i leme menjane.

Ne nje ene tjeter, punojme me nje spatul ose pirun gjalpin ne temperature ambjenti derisa te behet kremoz, shtojme pak nga pak sheqerin, vezet, cokollaten tashme te ftohur dhe kafe ekspres . I perziejme mire keta perberes duke shtuar ne fund edhe biskotat e copetuara dhe vazhdojme perzierjen derisa te gjitha copezat e biskotave te jene veshur me kremin me cokollate.

E vendosim perberjen ne nje leter furre dhe mundohemi ti japim forme cilindrike duke e rrotulluar. E mbeshtjellim me pas sallamin tone prej cokollate me leter alumini dhe e vendosim ne frigorifer ne menyre qe te forcohet per te pakten 2 apo 3 ore.

Kur te jete gati, e presim ne feta dhe e sherbejme.

-Keshille:

Sipas deshires, mund te zevendesoni gjysmen e sheqerit me kakao te hidhur, nese ju pelqen shija e forte e cokollates.
Gjithashtu mund te shtoni bajame, arra apo lajthi ne copeza te vogla, fruta te sheqerosura etj.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »