SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Puding molle
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1788
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Pergaditja per 6-8 persona:

Perberesit:

-6 luge margarine,
-12 feta buke tost, tuli bukes te jete i bluar,
-1/2 kg molle,
-23 filxhan uje,
-12 filxhan sheqer,
-1 filxhan marmelate.

Pregatitja:

1. Fergoni ne nje tigan te thelle me margarinë fetat e bukes ne nje zjarr mesatar deri sa ato te zverdhen. I vendosni ato menjane.

2. I qeroni mollet dhe i prisni ne katrore te vegjel. I zieni me uje dhe sheqer dhe afro 25 minuta ne nje tenxhere deri sa ato te zbuten krejt.

3. Shtoni ne forme sufleje me shtresa 1 filxhan me tul buke te ferguar, 2 filxhane me salce molle dhe 12 filxhani marmelate frutash. Perserisni te njejten gje deri sa te mbarojne lendet e pergatitura duke perfunduar me shtresen e siperme me tulin e bukes dhe mandej e piqni budingun per afro 25 minuta ne furre te ngrohur ne 180 grade.
Nese deshironi, e lyeni ne forme garniture budingun me nje shtrese te holle marmelate, krem qumesht dhe e servoni disi te vaket.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »