SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Tiramisu me molla
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
1789
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

- 400 g molla
- 40 g gjalpe
- 100 g sheqer
- 1 luge te vogel cimet pluhur
- 3 te kuq te vezes
- 1 ve
- 200 g sheqer pluhur
- 4 ml arome vanilje
- 200 ml krem
- 1 forcues per krem
- 500 g djathe mascarpone
- 1 luge lenge limoni
- 300 ml kafe turke te zier
- 20 ml rum
- 300 g kekse
- kakao pluhur

Pergatitja:

Mollet lahen, qerohen dhe prehen me copa te holla. Ne nje tenxhere ngrohni gjalpin, shtoni mollet e prera, sheqerin, cimet pluhurin, dhe te gjitha se bashku ne nje zjarr te lehte dhe duke i perzier here pas here i zieni derisa te zbutet molla. Ne nje ene tjetër vendosni te kuqte e vezeve, nje ve, sheqer pluhur, arome vanilje, dhe te gjitha se bashku i perzieni me mikser deri sa te fitoni masen.
Ne nje ene tjeter, vendosni kremin, perforcuesin per krem, dhe i perzieni me mikser. Kremin e gatshem e perzieni ngadale me masen e fituar nga vezet.

Ne kete mase, vendosni djathin mascarpone dhe nje luge lenge limoni.
Ne nje ene te ceket, perzieni kafen turke te zier dhe rumin, me kete mase i lagni kekset dhe i vendosni ne fund te nje ene te pershtatshme per tiramisu. Mbi kekseve vendosni shtresen me krem, e shperndani dhe mbi te e vendosnin shtesen nga mollet. Pastaj perseri e vendosni nje rend kekse te lagur me kafe, nje rend krem, dhe mbi te gjitha se bashku hidhni kakao pluhur.

Tiramisune keshtu te pergatitur para se ta sherbeni me se miri do te ishte ta lini per disa ore ne frigorifer.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »