SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Test për matjen e cilësis së vajit të Frenave
Çmimi :
€10.00
Kategoria :
Postuar :
18 Tetor '18
ID e produktit :
189680
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Testi i vajit të frenave mat praninë e lagështirës në vajin e frenave - i ri, i papërdorur.Punon në një bateri AAA gjatësia e pajisjes është 15cm

Vegël e testimit të lëngjeve të frenave -

1.drita e gjelbër - bateria është e mirë, nuk ka ujë në
vajin e frenave
2.drita e verdhë - përqindja e ujit në vaj rreth 1%
3.dy dritat e verdha - përqindja e ujit në vaj rreth 2%
4.dy dritat e verdhë dhe një të kuqe - përqindja e ujit
në vaj te frenave rreth 3%.
5.dy dritat e kuqe dhe dy të verdha - përqindje e ujit në vaj te frenave mbi 4%. si ne fig.3.

Nëse aparatura tregon një përqindje të ujit në vaj me mbi 3%, është e nevojshme të ndrrohet vaji ne sistemin e frenimit.

Kontrolluesi i vajit DOT3 dhe DOT4 është një pajisje që përcakton cilësinë e vajit të frenave në një mënyrë të shpejtë, të saktë dhe të thjeshtë.
Na kontaktoni ne viber-watcap. +381637584819
Informata rreth publikuesit
Lugina
Prishtinë
+381637584819
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2018 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »