SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Tave peshku me perime
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
2182
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-1 peshk
-1 kokërr qepë e thatë mesatare
thelpinj hudhër sa të dëshironi
-1 kg patate
-10-12 kokrra domate
-2 karota mesatare
-7-8 speca
-piper
-kripe
-vaj ulliri
-1 kokërr limon për në fund kur ta servirni


Pergatitja:

I presim zarzavatet ne copa te vogla si ne foto. I shtrojme ne tave dhe i marinojme me kripe, piper dhe me pas vendosim peshkun siper. E kriposim, i hedhim vaj edhe i mbushim taven me zarzavatet. Me pas e mbulojme me leter alumini dhe e leme rreth gjysme ore per t’u marinuar. E fusim ne furre dhe e pjekim ne temperaturen 200 grade Celsius deri sa te behet (kjo varet nga furra juaj per kohen qe do ta lini). Mbasi e kemi nxjerre nga furra e sperkasim me lengun e limonit dhe e servirim.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »