SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me fruta
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
2183
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit per 6 persona:


-300 gr frola frola i gatshem
-30 gr gjalp
-30 gr miell
-200 gr luleshtrydhe
-200 gr ananas
-200 gr banane
-50 gr xhelatine për ëmbëlsira
Për kremin e pastiçerie:
-3 dl qumësht
-75 gr sheqer
-3 te verdha veze
-25 gr miell
-1 limon
vanilje

Pregatitja:

Per kremin e pastiçerie: Vereni qumeshtin ne nje tenxhere e bashkojeni me gjysmen e sheqerit, vaniljen e lekuren e grire te limonit. E zieni.
Ne nje tas rrihni te verdhat me gjysmen e sheqerit. Bashkoni miellin,shtoni qumeshtin e ziere e perzjene. Kete mase e keni ne nje tenxhere, te cilen e vini ne zjarr te zihet per 5 minuta. E hiqni nga zjarri dhe e lini te vaket. Me nje pec hapni brumin frola. E shtroni ne nje forme te vajosur dhe e copetoni me pirun ne disa vende. E mbuloni me fasule te thata, qe mos te fryhet gjate pjekjes dhe e piqni ne 180 për 30'.
Pastroni e lani frutat. Luleshtrydhet i prisni ne mes, ananasin ne feta e bananen ne rrota.
Kur brumi frola eshte pjekur e nxjerrim dhe heqim fasulet. E lini te vaket e mbuloni me kremin e pastiçerie. E dekoroni me frutat dhe siper hidhni xhelatinen.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »