SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Karkaleca deti ne krem qumeshti
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
2185
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perbeserit

-250 g karkaleca deti te pastruar
-2,5 dl krem qumeshti (panna, sanne)
-2 dl vere e bardhe (gatimi)
-dy thelbinj hudhre te shtypur
-1 luge gjalpe gatimi
-kripe
-majdanoz

Pergatitja:

Karkalecat skuqen ne gjalpe se bashku me hudhrat e shtypura, shuhen me veren e bardhe. Shtohet kremi i qumeshtit dhe lihen ne zjarr te avashem derisa kremi te trashet paksa. Shtohet kripe dhe majdanoz.
Karkalecat mund te hahen ne kete forme te shoqeruar me buke. Por, mund te kombinohen me patate ose me pilaf, plus zarzavate

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »