SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Tameloriz
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
2188
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:
-1 liter qumesht,
-1 filxhan i vogel kafeje oriz,
-2 luge sheqer

Ne qumeshtin e nxehte, por jo te vale,hidhet orizi i lare (ose orizi gjysem i zier).Perzihet gjersa te filloje te vloje. Ulet temperatura dhe duke e perzier kohe pas kohe,zihet ne zjarr te mesem afro 1 ore, gjersa te zbuten dhe te copetohen se zieri kokrrat e orizit. Hidhet sheqer ose nje maje thike kripe sipas shijes,vlohet edhe 5 minuta,pastaj derdhet ne misuri. Mbi mund t’i hidhet kanelle ose arra te bluara. Sherbehet pasi te ftohet mire . Me tameloriz preferohet te sherbehen tullumba te vendosur mbi te.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »