SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Si te pregadisim recel Qershie
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
2256
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:
-1 kg qershi
-700 gr sheqer
-2 caji lëng limoni

Pergatitja:

Zgjedhim qershi te pjekura por te forta qe nuk jane te vrara. I peshojme dhe i pastrojme.
I lajme mire. Heqim bishtat dhe berthamat (mundwsisht me dorashka qe te mos behemi pis) mbi tenxhere qe te marrim lengjet qe do rrjedhin. I shtypim pak me duar ose, mund ti veme ashtu siç jane (nese i preferoni kokra te plota).
Bejme shtresa prej qershie dhe sheqeri ne tenxhere. E leme pak ore ose tere naten ne frigorifer te rrjedhin lengjet dhe te shkrij sheqeri ose mund t’i ziejme direkt.
I ziejme dhe kur marrin nje vale ulim zjarrin. Heqim shkumen qe mblidhet ne siperfaqen e tenxheres dhe trazojme reçelin me nje luge druri.
Nga fundi i zierjes hedhim lengun e limonit. Kur luga e drurit fillon e mbledh shtres reçeli, fikim zjarrin (i kemi zierre afersisht per 30′-40′).
Ndajme reçelin e nxehte neper vazo qelqi dhe i mbushim plote. Mbyllim vazot fort dhe i permbysim ne bangon e kuzhines.
Kur ftohet reçeli i veme ne dollap e kur i hapim vazot i veme ne frigorifer.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »