SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Paste Gjermane
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
2257
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Pergatitja per Kekun:
-2 veze
-1.5 filxhan kafeje sheqer

-60-70 gr. margarin e shkrire
-1.5 filxhan kafeje qumesht-kos bashke
-4.5 filxhan kafeje miell +1 luge çaji sode buke

Per Kremin:
-2 gota uji qumesht
-1 veze
-2 luge gjelle miell
-2 luge gjelle sheqer
gjalp sa nje kokerr lajthie
vanilie
sheqer puder

Perberesit e kekut:
Perzini me radhe dhe hidhini ne nje tepsi te rrumbullaket (nga ato te voglat e embelsirave) te lyer me pak gjalp, (pika kryesore: brumi qe bete duhet te derdhet vete pa shume ndihme nga luga, neqoftese nuk derdhet shtoni edhe pak qumesht) Futeni ne furren e ngohur me mire me 170′C dhe piqeni per 20 min. (siper nuk duhet te skuqet shume)
Perzini te gjithe perberesit e kremit perveç vanilies dhe gjalpit verini ne zjarr dhe lerini derisa te ziej, sapo te ziej shtoni gjalpin dhe vanilien.
Kekun e pjekur (jo shume trashe) ndajeni përgjysem, ne mes vini kremin e vaket (mund te vini edhe banane, i shkon). Siper zbukurojeni me sheqer puder.


Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »