SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Kolagjencode serum fytyre 30ml
Çmimi :
€18.00
Kategoria :
Postuar :
22 Nëntor '14
ID e produktit :
23236
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Kolagjencode serum fytyre 30ml. Hulumtimi i fundit kozmetike ka identifikuar njërin glycation nga shkaqet kryesore të plakjes së lëkurës. Në procesin e glycation molekulat e sheqerna të thjeshta, të tilla si glukoza, janë të fiksuara në fibrave kolagjenit që janë "rëndohet" deri në dëmtojnë elasticitetin dhe rigjenerimin e epidermë. Kjo situatë shkakton një proces të pakthyeshëm të plakjes: përgjegjshmëria dhe elasticiteti i lëkurës është më pak rezultuar në humbje të tonin dhe shkëlqimin dhe pamjen e rrudhave të reja. Hulumtuesit tanë kanë punuar për të bërë vetëm se: të marrë masa për të mbajtur të paprekur glycation sa më shumë të jetë e mundur struktura e lëkurës. Kështu lindi CollagenCode linjë e cila i ka borxh i frikshëm saj Elastindefence një kompleks i ri dhe i fuqishëm i përbërësve aktivë me praninë e një derivativi nga gjethet e Manilkara afrikan. Studimet e fundit kanë zbuluar se ky ekstrakt luan një efektiv veprimtari anti-glycation që mbron nga degradimi kolagjenit, substancë rivendosjen e indeve dhe për të çuar në një përmirësim të dukshëm të cilësisë së lëkurës. Produkt Nga Bottega Verde.

Për më shumë:
www.grepi.al/produkti/4506 
Informata rreth publikuesit
Grepi Outlet
Tiranë
35567404010
Tiranë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »