SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Mish me djath kackavall dhe me arra
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
2324
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-400 gr mish viçi
-200 gr djath kaçkavall
-100 gr arra
-kripe
-piper i zi

Pergatitja:

E presim mishin ne copa katrore te vogla.Edhe djathin kackavall e presim ne te njejten menyre.Mishin e marinojme me pare me kripe e piper te zi.Marrim letren e aluminit dhe e presim ne 4 copa katrore.Ne cdo cope letre vendosim 4-5 copa mishi,4-5 copa kackavall dhe 4-5 thelpinj arre.E mbeshtjellim mire me letren e aluminit dhe vendosen ne furre per 30 minuta.
Kjo shkon me vere te bardhe.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »