SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Perime Graten
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
2432
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

Buke e grire e imet e thate ( galete)
-2 thelpinj hudhra
majdanoz
-1 kokerr limon
vaj ulliri
kripe, piper
perime sipas deshires
-1 kungull,
-1 spec te madh,
-1 patellxhan te madh,
-1 domate

Pergatitja:
I prejme perimet per se gjati ne 3 pjese. Heqim pak zemren nga brenda me majen e thikes. Nderkohe menjane,ne nje ene hedhim buken e grire, shtrydhim limonin, hedhim vaj ulliri kripe, piper, hudhren e grire, majdaonzin e grire dhe i trazojme derisa, te jete e njomur lehte e gjithe buka .
Mbulojme me kete perzierje, te gjitha perimet dhe i pjekim per 15- 20 min ne furre te ngrohte ne 200°

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »