SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Cokollate shtepie me fruta te thata
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
2686
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-200 gr cokollate,
-100 gr fruta te thata te perziera me copeza,
lekura portokalli te sheqerosura ne copeza,
-3 luge pana.

Pergatitja.

Shkrijme cokollaten me panen, ne banjo mari. E perziejme,qe te behet homogjene. Nderkohe, shtrojme njerexve leter furre, mbi taven e ceket te furres.Hedhim mbi te, cokollaten e ftohur pak. Mbi cokollate, hedhim frutat e thata, te pjekura ose jo dhe i mbulojme me leter furre. I kalojme me shkopin e byrekut, qe te bashkohen e te jene ne lartesi homogjene. E leme te ftohet mire e pastaj e presim me duar, natyrisht pasi te heqim letrat e furres.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »