SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Vendburimet e mineraleve të dobishme jometalore dhe kërkimi i tyre (Version Elekronik)
Çmimi :
Price
Kategoria :
Postuar :
22 Nëntor '14
ID e produktit :
26948
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Titulli Vendburimet e mineraleve të dobishme jometalore dhe kërkimi i tyre - Versioni Elektronik. Autor Prof. dr. Agim TËRSHANA Grupi i përgatitjes Prof. dr. A. SERJANI, dr. T. DEDA, për ribotim dr. Gj. LEKA, B. KOÇI, D. DEDA Redaktimi Prof. dr. Afat SERJANI profesional i tekstit Dr. Tonin DEDA Redaktore letrare Voltiza PRENDI Punimi i figurave Dr. Gjovalin LEKA Design Florion SERJANI Kopertina Elvira Çiraku Ky ribotim është realizuar nga shoqëria “R&T Group” Versioni elektronik është në format PDF. Fondacioni EDS Sjell “Vendburimet e Mineraleve të Dobishme Jometalore dhe Kërkimi i Tyre” të Prof. Dr. Tërshanës FALAS për studentët. Fondacioni EDS vjen me projektin e rradhës, i cili synon ti vijë në ndihmë studentëve. Libri “Vendburimet e Mineraleve të Dobishme Jometalore dhe Kërkimi i Tyre”, nga Prof. Dr. Agim Tërshana ribotohet për të gjithë studentët e specialitetit inxhinier gjeolog. Por jo vetëm. Ky libër është një burim i vyer informacioni për të gjithë ata gjeologë prodhimi, që punojnë në kërkimin dhe zbulimin e vendburimeve të mineraleve të dobishme. Në hartimin e këtij teksti është shfrytëzuar përvoja shumëvjeçare e autorit, e punonjësve të Shërbimit Gjeologjik dhe e atyre të teknologjisë së pasurimit e përdorues të industrisë së materialeve të ndërtimit, kimisë zjarrduruese etj., lidhur ngushtë me të rejat bashkëkohore. Ky tekst, sistemon e përgjithëson njohuritë themelore mbi shumicën e mineraleve të dobishme jometalore që njihen sot. Duke menduar për studentët, Fondacioni EDS e ofron këtë libër FALAS. Në këtë mënyrë, ne duam që të sjellim më pranë tyre literaturën shkollore pa asnjë pagesë, duke i dhënë të rinjve mundësinë që të përqëndrohen vetëm tek studimet. Kjo është një nga inisiativat e marra nga Fondacioni EDS në mbështetje të të rinjve. Kontrolloni faqen tonë www.eds-fondation.org/  për të mësuar më shumë mbi projektet tona të ardhshme.

Për më shumë:
www.grepi.al/produkti/10404 
Informata rreth publikuesit
Grepi Outlet
Tiranë
35567404010
Tiranë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »