SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Diet e re me rrush. Humbni 3 kg per 7 dite.
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
2773
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Dieta e re, e përpiluar nga Ana Bins, tenton të jetë ndryshe. Në mënyrë që tia arrini qëllimit të humbjes së kileve, brenda ditës nuk guxoni që të merrni më shumë se 1.200 kalori. Krahas kësaj, duhet të hani edhe 400 g rrush, të cilat përmbajnë edhe 280 kalori shtesë.


Plani i dietës:

E hënë
Mëngjesi: një copë buke integrale, dy rriska mish nga gjoksi i pulës, 1 dl qumësht ose jogurt
Zamra: 200 g rrush të zi
Dreka: një vezë të zier, 250 g perime të ndryshme të ziera, të cilave u shtoni vaj ulliri, limon, 40 g bukë integrale
Zamra: 200 g rrush të bardhë
Darka: 150 g salsiÇe viÇi të pjekura, me dy lugë vaj ulliri, 40 g bukë, e për desert pure mollësh.

E martë
Mëngjesi: 50 g ‘muesli, 2.5 dl jogurt
Zamra: një gotë lëng rrushi, apo 150 g rrush të bardhë
Dreka: 100 g mish të bardhë të pjekur, 250 g perime të ndryshme të ziera, të cilave u shtoni një lugë vaj ulliri, limon, 40 g bukë integrale
Zamra: 150 g rrush të zi
Darka: 120 g peshk merluci të pjekur në skarë dhe 250 g sallatë me misër dhe karota, me vaj ulliri, uthull dhe lëng limoni, 50 g bukë

E mërkurë
Mëngjesi: jogurt pemëshZamra: 200 g rrush të bardhë
Dreka: 100 g makarona me salcë domatesh dhe me dy lugë kaÇkavall të gërryer
Zamra: sallatë pemësh me mollë, dardhë dhe rrush
Darka: 150 g djathë taze, 250 g perime të ndryshme (të papjekura) të cilave u shtoni vaj ulliri, limon, 40 g bukë integrale

Prej të enjtes, filloni me përsëritjen e ditëve, pra të enjten hani sipas menysë së të hënës dhe kështu me radhë.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »