SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Hallve
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
2779
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-1 pako gjalpe 125 gr,
-2 filxhane caji me miell,
sipas deshires: arra, stika pishe, bajame, rrush te thate, etj…

Pergatitja:

Ne nje tenxhere, veme te pergatisim sherbetin me ujin dhe sheqerin ne zjarr te embel. Nderkohe, shkrijme gjalpin ne nje tigan e shtojme miellin.
E perziejme here pas here, duke perdorur nje zjarr shume te ulet dhe vazhdojme gatimin, per disa minuta derisa te filloje mielli te shqitet nga anet e enes. Ne kete pike, shtojme mbi miell sherbetin dhe e perziejme qe te krijojme nje brum te njetrajtshem. Shtojme frutat e thata te zgjedhura ne copeza dhe kur brumi shqitet nga tigani, hallva eshte gati.
E ndajme luge- luge sa eshte akoma e ngrohte, por shijohet e ftohte.

Tryeza.org


Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »