SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
MOS tek flokët!
Kategoria :
Postuar :
14 Janar '15
ID e produktit :
29904
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
1. Mos i lani flokët shumë shpesh. – Flokët nuk duhet t’i lani çdo ditë, në mënyrë që të mos humbni yndyrën natyrale të flokëve.2. Mos përdorni mjete të nxehta në flokë! – Kujdes! Nxehtësia i dëmton flokët, duke i bërë të thatë dhe të këputshëm.3. Kujdes nga produktet që kanë alkool në përmbajtjen e tyre! – Nëse keni flokë të thatë e që këputen, lexoni me kujdes përbërësit e produkteve tuaja!4. Mos u tregoni e nxituar kur dilni nga dushi! – Meqënëse aktoret e filmave i thajnë flokët me nxitim kur dalin nga dushi, kjo nuk do të thotë se edhe ju duhet të bëni të njëjtën gjë. Fibrat e peshqirit krijojnë një fërkim që mund t’i dëmtojë flokët dhe të heqë produktet tuaja hidratuese. Nëse nuk keni peshqir me mikrofibra, fshijini flokët lehtë.5. Mos e mbani tharësen e flokëve shumë afër flokëve! – Që të mos digjen flokët, specialistët rekomandojnë ta mbani tharësen e flokëve larg tyre dhe ta zhvendosni herë-herë, në mënyrë që të mos krijohet nxehtësi e tepërt.6. Mos i mbani flokët shumë të gjatë! – Mbajtja e flokëve nga gratë për një kohë të gjatë pa u prerë, mund të krijojë rrezikun e këputjes së fundeve të tyre.7. Mos e lini pas dore kujdesin e flokëve natën! – Nëse flokët trajtohen shumë mirë derisa shkohet në shtrat, përse të mos investohet për një këllëf jastëku prej mëndafshi apo për një kapuç të hollë, në mënyrë që të ruhet hidratimi dhe volumi natyral i flokëve.Më shumë info:

www.bionatural-ks.com/mos-tek-floket/ 
Informata rreth publikuesit
BioNatural Shop
Prishtinë
049227220
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »