SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Maske ushqyese me Turmeric
Kategoria :
Postuar :
14 Janar '15
ID e produktit :
29906
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Turmeric është një erëz me nuancë të verdhë, e cila përdoret shpesh si çaj apo në gatime. Megjithatë, shumë pak njerëz e dinë që turmeric përdoret zakonisht si një produkt bukurie, që shndrit tonin e lëkurës, pa përdorimin e kimikateve të ashpra. Eshtë e ditur që maskat me turmeric janë trajtim mbretëror për lëkurën. Shumë nuse e përdorin maskën me turmeric për fytyrë para dasmës, në mënyrë që të ndriçohet, të pastrohet dhe të shndritë lëkura e tyre para ditës së madhe.Pesë Përfitimet Kryesore të TurmericNdriçon tonin e lëkurës

Ndihmon në mirëmbajtjen e elasticitetit të lëkurës (shumë e dobishme për gratë shtatzëna që duan të parandalojnë strijat)

Turmeric redukton ndjeshëm pamjen dhe rritjen e qimeve të fytyrës (me përdorim të rregullt, rezultatet shihen brenda një muaji).

Turmeric trajton aknet sepse ndihmon në rregullimin e prodhimit të sebumit.

Eshtë natyrale, antioxidant i shkëlqyeshëm, që mund të përdoret për çdo lloj lëkure.

Si të përgatisim maskën e fytyrës me turmeric?Përbërësit:Turmeric

Mjalte

Limon

Vaj bajame

KanellëKjo maskë funksionon në mënyrë ABSOLUTE.

Mjalti është i njohur si një anti – bakterial , anti – inflamator , anti – çdo gjëje të keqe. Bën mrekulli në lëkurën tuaj, duke e lënë atë të butë, elastike dhe të qetësuar. Përzieni 1 lugë (gjelle) mjaltë me gjysëm luge (të mesme) turmeric. Shtoni 1/4 lugë (të mesme) kanellë, e cila ndihmon në zvogëlimin e pikave të zeza, një lugë (të mesme) vaj bajame, e cila zbut dhe ndriçon rrathët e errët poshtë syve, dhe një lugë (gjelle) limon, i cili ndihmon në zvogëlimin e puçrrave të fytyrës dhe në zbardhjen e lëkurës.

Përzieni që të gjitha dhe vendoseni në mënyrë të barabartë në fytyrë, duke e lënë për 15-20 minuta; shpëlajeni tërësisht me ujë.KUJDES: Turmeric lë ngjyrë të lehtë të verdhë në lëkurë. Eshtë e përkohshme. Pasi e lani fytyrën dy herë apo bëni një dush, ngjyra largohet tërësisht. Mos e lani fytyrën shumë herë, pasi kjo i bën keq lëkurës suaj dhe e than atë.Më shumë info:

www.bionatural-ks.com/maske-ushqyese-me-turmeric/ 
Informata rreth publikuesit
BioNatural Shop
Prishtinë
049227220
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »