SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Dobitë e xhenxhefilit
Çmimi :
Marrëveshje
Kategoria :
Postuar :
14 Janar '15
ID e produktit :
29911
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Ёshtë shumë e thjeshtë për të bërë çaj xhenxhefili në shtëpi. Kjo sjell një numër të madh përfitimesh shëndetësore. I fortë në shije dhe në aromë një filxhan i freskët​ çaji xhenxhefili ka vlera ushqyese dhe medicinale më të shumta, në krahasim me format e tjera, të tilla si kapsula apo filtera. Xhenxhefili lulëzon në klimat e ngrohta dhe kultivohet në të gjithë botën për dy qëllime, medicinale dhe kulinare (të kuzhinës). I karakterizuar si një ilaç “ngrohës”, çaji i xhenxhefilit trajton sëmundje të tilla si:

Dhimbje koke

Ftohjet dhe gripin

Infeksionet respiratore

Dhimbjet e muskujve

Artritin

Menstruacionet e dhimbshme

Ul temperaturën

Ul rrezikun e sulmit në zemër dhe infarktit.

Lehtëson simptomat e të përzierave nga kimioterapia, infeksioni dhe pas-ndërhyrjes kirurgjikale

Lehtëson dhimbjen e barkut

Trajton infeksionet gastrointestinale

P.S. Individët me ulcer ose ata që përjetojnë siklet nga të nxehtit duhet të shmangin përdorimin e xhenxhefilit.

Efektet anësore

Efekte anësore janë tepër të rralla dhe përfshijnë intolerancën në stomak.

Gratë që janë shtatëzënë dhe personat që marrin medikamente anti-lëndë mpikëse duhet të konsultohen me një mjek të kualifikuar, para se të fillojnë një regjim të përditshëm të xhenxhefilit.

Çaji bimor i përgatitur në shtëpi

Përgatitja e çajit tuaj në shtëpi është një mënyrë efektive për të marrë vitaminat, mineralet, lëndët ushqyese dhe vetitë shëruese të një bime. Shumica e njerëzve pëlqejnë aromën dhe shijen e çajit, që është më e fuqishme kur përgatitet me bimë bio.

Ju mund të mbushni filxhanin tuaj të çajit vetëm me xhenxhefil ose te kombinuar me barëra të tjera.

Xhenxhefil dhe mjaltë​

Për të përgatitur xhenxhefil të freskët, vendosni në vlim 4-6 copa në 2 gota uji për 10 minuta. Për një çaj me xhenxhefil më të athët, shtoni me shumë feta, vlojeni për 20 minuta ose më shumë. Kullojeni dhe shtoni lëngun e ½ limoni dhe 1-2 lugë mjaltë.

Nëse merret pas vaktit të darkës ndihmon tretjen e ushqimit. Shërbehet i ngrohtë ose i ftohtë me mjaltë, i cili punon së bashku me xhenxhefilin për të zbutur fytin e lënduar, qetëson stomakun dhe forcon sistemin imunitar.

Xhenxhefilin pluhur dhe rrënjën e tharë e gjeni në BioNatural Shop.Më shumë info:

www.bionatural-ks.com/645/ 
Informata rreth publikuesit
BioNatural Shop
Prishtinë
049227220
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »