SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Biskota ne forme te patukuas.
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
3013
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-380 gr miell,
-120 gr niseshte,
-150 gr sheqer pluhur,
-1 veze,
-120 gr margarine,
-60 gr gjalpe,
esence vaniljeje,
çokollate per te lyer majat.

Pergatitja:

Pergatisim brumin, duke perdorur gjithe perberesit perveç çokollates dhe e leme 20 minuta ne frigo. Pas kesaj, i bejme si shkopinj duke e marre pak nga pak dhe u japim formen e patkoit. I vendosim ne tave ku kemi shtruar leter furre dhe i shtypim lehte me gisht. I pjekim ne 180° per rreth 10-15 minuta. Nderkohe shkrijme çokollaten mari dhe me pas lagim bishtat e biskotave. Sipas deshires, mund te shtojme pak kakao ne brum dhe majat t’i lyejme me çokollate te bardhe. Natyrisht, biskotave mund t’u japim dhe forma te tjera.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »