SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
100% L-GLUTAMINE 500G
Çmimi :
€35.00
Kategoria :
Postuar :
23 Mars '14
ID e produktit :
30390
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
- 100% L-GLUTAMINE 500G

L-Glutamina është aminoacidi më i domosdoshëm në procesin e ndërtimit të indeve muskulore. Si edhe aminoacidet tjera, L-GLUTAMINA luan një rol vital në metabolizmin e proteinave dhe në rikuperimin muskulor. L-Glutamina jo vetëm që shfrytëzohet nga indi muskulor, por edhe gjithashtu nga sistemi imunitarë dhe ai i tretjes. Gjatë ushtrimeve, në gjak zvoglohet niveli i aminoacideve, që në shumë raste nuk mund të kompensohen. Niveli i ulët i aminoacideve sjell deri tek shthurrja e indeve muskulore, që pasqyrohet në vëllimin dhe kapacitetin e muskujve. L-glutamina rritë fuqinë, ndihmon në rritjen e masës muskulore dhe ndalon lëndimin e indeve muskulore si pasojë e ushtrimeve intensive. Plotësimi i dietës me L-Glutaminë u ndihmon sportistëve t'a zhvillojnë muskulaturën e tyre dhe të sigurojnë kushte adekuate për rritje të qelizave muskulore. 100% L-GLUTAMINE e BioTech është mënyrë e lehtë dhe e shpejtë për të rimbushur muskujt me GLUTAMINË. Përdorimi i rekomanduar: Merr një porcion (5g) para dhe një porcion pas ushtrimeve.

Për më shumë:
proteinat.net/shop/product_info.php?cPath=59&products_id=158 
Informata rreth publikuesit
Proteinat
Prishtinë
044 600 245
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »