SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
MEGA AMINO 3200 300TAB
Çmimi :
€23.00
Kategoria :
Postuar :
23 Mars '14
ID e produktit :
30405
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
- MEGA AMINO 3200 300TAB

MEGA AMINO 3200 është aminoacid 100% farmaceutikisht i pastër, i përfituar nga laktalbumina dhe kalcium kazeinati. Çdo tabletë me aminoacide ndihmon në mirëmbajtjen e bilancit pozitiv të azotit, rrit masën muskulore dhe zvogëlon yndyrën në trup. Në organizmin e njeriut amino acidet nuk janë vetëm elemente të muskulaturës (bicepsi, tricepsi… etj), por, ato gjithashtu janë pjesë përbërëse e muskujve jo vullnetarë (p.sh. muskuli i zemrës). Studimet kanë treguar se sasia e vogël e aminoacideve të degëzuara zinxhirore e kombinuar me kërkesat e larta fizike të organizmit mund të shpie deri te kanibalizmi i indit muskulor për t’iu përshtatur nevojës së organizmit për azot. Funksioni i BCAA-së ndër të tjera është të ndihmojë në transportimin e yndyrave në qeliza për energji; të stimuloj hipofizën, të prodhoj hormonin e rritjes, për ndërtimin e masës së pastër muskulore dhe po ashtu mobilizimin e acideve yndyrore nga indet dhjamore; furnizimin e trupit me azot. MEGA Amino 3200 absorbohet shumë lehtë, kështu që lehtë depërton në gjak dhe ndihmon në prodhimin e hormoneve dhe enzimave. Përdorimi i rekomanduar:Të merret doza e rekomanduar më poshtë duke iu referuar peshës trupore 3 herë në ditë: Deri në 50 kg 2 tableta, Nga 50 kg deri 100 kg 3 tableta, Mbi 100 kg 4 tableta.

Për më shumë:
proteinat.net/shop/product_info.php?cPath=59&products_id=249 
Informata rreth publikuesit
Proteinat
Prishtinë
044 600 245
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »