SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
VITAMIN C 1000MG 100TABLETA
Çmimi :
€12.00
Kategoria :
Postuar :
23 Mars '14
ID e produktit :
30426
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
- VITAMIN C 1000MG 100TABLETA

Vitamin C është vitaminë e tretshme në ujë, e nevojshme në organizëm për kryerjen e reaksioneve vitale metabolike. Është një antioksidant i fuqishëm, luan një rol të rëndësishëm në indin lidhor, eshtra, lëkurë,imunitet, shëndetin kardiovaskular. Është i domosdoshëm në shndërrimin e acidit folik në formë aktive dhe ndihmon në absorbimin e hekurit. Kjo formulë kombinon Vitaminën C dhe “rose hips”( forme natyrale e bioflavonoideve) dhe është e buferizuar në rast të iritimit të stomakut për shkak të thartirës së Vitaminës C. Përbërës tjerë: Acid stearik. Stearat magnezi, proteinë hirre, bioflavonoid limoni dhe qitro. Me rëndësi Antioksidant Rritë imunitetin dhe luftën kundër kancerit Zvogëlon simptomat e ftohjes dhe infeksioneve tjera Mbron nga sëmundjet e zemrës Ruan shëndetin e eshtrave, dhëmbëve, lëkurës, kërceve dhe kapilarëve Ndihmon në prodhimin e kolagjenit, përbërësit kryesor në indin lidhor Shndërron acidin folik në formë aktive, që ndihmon organizmin në absorbimin e hekurit

Për më shumë:
proteinat.net/shop/product_info.php?cPath=58&products_id=228 
Informata rreth publikuesit
Proteinat
Prishtinë
044 600 245
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »