SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
NITRO PURE WHEY GOLD 454G
Çmimi :
€16.00
Kategoria :
Postuar :
23 Mars '14
ID e produktit :
30522
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
- NITRO PURE WHEY GOLD 454G

Nitro Pure ka vendosur standard të ri për proteinat nga hirra. Qofshi duke u ushtruar për të marrë masë të pastër muskulore ose duke bërë dietë për humbje të yndyrës trupore, Nitro Pure ju sjell një burim të shkëlqyer dhe komplet të proteinës nga hirra.çdo lugëz sjell 22g proteina të përfituara nga Përzierja jonë e Proteinave të Pastra nga Hirra, matricë unike me përmbajtje nga izolati i hirrës së ultrafiltruar, hirra e hidrolizuar me peptide të pasura, koncetrat i hirrës dhe peptide glutamike. Asnjë shtojcë proteinike në këtë kategori nuk mund të krahasohet me formulën Nitro Pure Pro. Për një vlerë biologjike maksimale (BV), Nitro Pure është ultrafiltruar në temperatura më të ulta të mundshme për të parandaluar ç’natyrimin e proteinës dhe për të siguruar mbajtjen e kualitetit funksional maksimal të proteinës. Nitro Pure nuk përmban ion-exhange protein nga hirra, që varfëron grimcat e çmueshme proteinike si glikomakropeptidet, imunoglobulinat dhe laktoferinën. Janë përdorur vetëm teknikat e fundit të ultrafiltrimit. Nitro Pure Pro është gjithashtu edhe një burim i shkëlqyer i glutaminës dhe të tre aminoacideve të degëzuara(leucina, isoleucina dhe valina). Nitro Pure Pro është gjithashtu i varfër në karbohidrate dhe yndyra. Përveç shijes së këndshme, është një protein shejk freskues për çdo moment. Kërkimet kanë treguar se sportistët që ushtrojnë me inensitet të lartë kanë më tepër nevojë për proteina. Nutricionistët dhe atletët profesionist gjithashtu rekomandojnë që të konsumohen 2 gram proteina për kilogram të peshës trupore. P.sh. nëse peshoni 100 kg duhet t`ë merrni 200 gr proteina gjatë ditës. Përdorimi i rekomanduar: Përzieni 1-2 lugëza të mbushura përplot(30g) me 300 ml qumësht pa yndyrë ose ujë. Gjatë ditëve të stërvitjes merrni së paku 2 servime në ditë edhe atë 45 min pas stërvitjes dhe servimin tjetër ne mes racioneve.

Për më shumë:
proteinat.net/shop/product_info.php?cPath=33_53&products_id=201 
Informata rreth publikuesit
Proteinat
Prishtinë
044 600 245
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »