SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
PROSTAR WHEY
Çmimi :
€75.00
Kategoria :
Postuar :
23 Mars '14
ID e produktit :
30537
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
- PROSTAR WHEY

Prostar whey është i përbërë eksluzivisht nga proteina e hirrës (whey), ajo që e bën dallimin me proteinat tjera të hirrës është se prostar Whey përmban më shumë Izolat se sa koncentat të hirrës.Izolat i hirrës së hidrolizuar, i përfituar me mikrofiltrim (CFM), ku shkëputen zinxhirët e gjatë të proteinës me reaksion enzimatik. Kjo shkëputje realizon një para-tretje të proteinës, që e përmirëson shpërbërjen por sidomos edhe tretjen nga stomaku.Për më tepër, aminoacidet (BCAA) që përmban Prostar Whey si dhe prezenca e Acidit Glutamik dhe Glutamines në formë peptidike gjenerojnë një rikuperim optimal dhe rritje të shkëlqyeshme muskulare pas stërvitjes intensive muskulare.Prostar whey përzihet shumë lehtë dhe me më shumë pak ujë ose qumësht se sa proteinat tjera, dhe më e rëndësishmja është se nuk krijon shkumë.Përdorimi i rekomanduar: Varësisht nga intesiteti i stërvitjes, kërkesa ditore për proteina (duke përfshirë ushqimin) sillet rreth 1.5 deri 2.5g për kg të peshës trupore. Që të sigurohet një marrje e kënaqshme proteinike, këshillohet që gjatë ditës të merret përafërsisht çdo 4 orë.1 lugë Prostar Whey përzihet me 2dl ujë ose qumësht pa yndyrë.

Për më shumë:
proteinat.net/shop/product_info.php?cPath=36&products_id=151 
Informata rreth publikuesit
Proteinat
Prishtinë
044 600 245
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »