SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Sushi me Perime
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
3409
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit per 2 persona:


- 3 speca te kuq
- disa flete sallate jeshile
- 1 kastravec i grire ne kuba te vegjel ose ne rende
- 1 karote e grire ne kuba te vegjel
- 1 spec jeshil i prere holle
- 5 qepe te njoma te grira holle
- 100 gr oriz
- 30 gr leng soje
- 3 luge vaj ulliri
- pak kripe, piper i zi, shafran

Pergatitja:


Karotat, specin jeshil, specin e kuq i zijme perpara. Po ashtu dhe orizin. Ne orizin e zier shtojme te gjitha erezat si dhe lengun e sos dhe vajin e ullirit. Me pas shtojme dhe perimet dhe e perziejme masen e krijuar. I mbushim me kete mase specat dhe fletet e sallates jeshile. Mund te perdorni dhe shkopinj (stikadenti) per te fiksuar gjethet e sallates. Gjate sherbimit mund t’i sperkasni serish me leng soje.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »